Speciální nabídky

Návody a užitečné informace

Náš tip

Chcete se dozvědět o neprovedení například Trvalého příkazu nebo jiné platby?

V nabídce Nastavení oznámení/Oznámení o platbách vyberete číslo účtu, typ příkazu a zvolte oznámení o neprovedených platbách. V případě neprovedení příkazu budete ihned informováni, a můžete rychle zareagovat.

Probíhá stažení a inicializace podepisovací součásti. Čekejte prosím…

Důležité informace

  1. 9. 2017
  Vážení klienti,
  v minulých dnech proběhla v mediích informace o hackerském útoku na údaje klientů včetně přístupových hesel ve společnosti Mall.cz.
  Společnost Mall.cz doporučila svým klientům, pokud používají stejná hesla pro přístup ke službám dalších firem, aby si je změnili.
  Komerční banka, a.s. chrání přístupy do přímého bankovnictví silnějšími prostředky, než je pouze přístupové heslo, a okamžité nebezpečí vám nehrozí.
  Přesto Vám doporučujeme dbát na to, aby Vaše hesla k prostředkům internetového bankovnictví byla jiná, než hesla, která používáte k ostatním službám na Internetu (např. eshopy, sociální sítě, hry)
  Nejste-li si jisti, zda jste toto pravidlo dodrželi, proveďte prosím změnu svého hesla k internetovému bankovnictví.

  Komerční banka
  7. 8. 2017
  Vážení klienti,
  upozorňujeme na nárůst počtu Phishingových útoků na sociální síti Facebook.
  Útok probíhá pomocí falešného facebookového účtu, který vypadá jako od vašeho skutečného přítele.
  Po přijetí žádosti o přátelství útočník přesvědčivě požaduje číslo vašeho mobilu a přeposlání autorizačního SMS kódu.
  Odesláním obsahu autorizační SMS odsouhlasíte útočníkovi například transakce či nebezpečné změny nastavení.
  Nikdy nepřeposílejte SMS zprávy z Komerčky třetí osobě.
  V případě, že jste se stali obětí takového útoku a přeposlali jste požadované informace, neprodleně kontaktujte naši telefonní linku internetového bankovnictví +420 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.
  Komerční banka
  1. 8. 2017
  Vážení klienti,
  stále pozorujeme neklesající výskyt podvodných e-mailů. Útočník vystupuje jménem manažera společnosti a kontaktuje pracovníka firmy, který má přístup k firemním financím a oprávnění provádět bankovní převody v přímém bankovnictví.
  Nejprve se dotáže na stav účtu a pak předá pokyn k urgentnímu proplacení částky do zahraničí. Na závěr se ujistí o výsledku zpracování. V e-mailu může být použita nekorektní čeština.
  V případě, že jste podezřelý e-mail obdrželi, neprodleně kontaktujte naši telefonní linku internetového bankovnictví +420 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.
  Komerční banka
  15. 7. 2017
  Vážení klienti,
  děkujeme vám za trpělivost při nasazování nové verze. Internetové bankovnictví MojeBanka je nyní plně dostupné.
  Těšit se můžete například na možnost elektronicky podepisovat bankou zaslané dokumenty a na další vylepšení internetového bankovnictví.
  Věříme, že se vám budou novinky líbit.
  Zároveň si vás dovolujeme informovat, že dne 15. 7. 2017 vstoupily v platnost Technické podmínky služeb přímého bankovnictví.
  V těchto Podmínkách dochází k úpravě verzí podporovaných prohlížečů, byla doplněna informace o autorizaci otiskem prstu pro Mobilní banku a Mobilní banku Business a dochází ke zjednodušení technických požadavků aplikace Profibanka.
  Komerční banka
  21. 6. 2017
  Vážení klienti,
  aktuálně jsme zaznamenali podvodné emaily, jejichž cílem je zavirovat váš počítač.
  Podvodný email se tváří, že je odeslán z emailové adresy KB: mojebanka@kb.cz, v předmětu zprávy je uveden text: Informace o platbě(SWIFT).
  Namísto slibovaných podrobností, soubor v příloze obsahuje počítačový virus (malware), který se po spuštění nainstaluje do vašeho počítače.

  Důrazně vás varujeme před otevíráním tohoto emailu a přílohy.
  V příloze je 550kB soubor SWIFT.JAR obsahující škodlivý kód, který některé antiviry detekují jako trojského koně Java/Kryptik.FF.


  Text podvodného emailu:
  Předmět: Informace o platbě(SWIFT)
  Od: Komerční banka [mailto:mojebanka@kb.cz]

  Pozdravy,

  Platba probíhá prostřednictvím naší banky.
  Podrobnosti jsou připojeny

  Headquarters
  Na Příkopě 33, 114 07 Praha 1
  P.O. BOX 839,
  Česká Republika
  Company ID: 45317054
  VAT reg. no.: CZ699001182
  Data box ID: 4ktes4w


  V případě, že jste výše uvedený email obdrželi nebo se setkali s jakýmkoli jiným podezřelým emailem a otevřeli jej, případně otevřeli přílohu v něm obsaženou, neprodleně kontaktuje naši Klientskou linku internetového bankovnictví +420 955 551 552.  Proti podobným útokům vám doporučujeme a používat nástroj na ochranu Vašeho PC Trusteer Rapport.  Komerční banka
  15. 6. 2017
  Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat o navrhovaných změnách, které vstoupí v účinnost dne 15. 7. 2017 v Technických podmínkách služeb přímého bankovnictví.
  V těchto Podmínkách dochází k úpravě verzí podporovaných prohlížečů, byla doplněna informace o autorizaci otiskem prstu pro Mobilní banku a Mobilní banku Business a dochází ke zjednodušení technických požadavků aplikace Profibanka.
  Komerční banka
  2. 6. 2017
  Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat o navrhovaných změnách, které vstoupí v účinnost dne 1. 7. 2017 v Technických podmínkách služeb přímého bankovnictví.
  V těchto Podmínkách dochází k odstranění informací o rušené Expresní lince Plus, aktualizaci verzí prohlížečů a odstranění podpory operačního systému Microsoft Windows Vista.
  Komerční banka
  3. 5. 2017
  Vážení klienti,
  v současné době pozorujeme zvýšený výskyt podvodných e-mailů. Útočník vystupuje jménem ředitele společnosti a kontaktuje pracovníka firmy, který má přístup k firemním financím a oprávnění provádět bankovní převody. Nejprve se dotáže na stav účtu a pak předá pokyn k urgentnímu proplacení částky do zahraničí. Na závěr se ujistí o výsledku zpracování. V e-mailu je použita nekorektní čeština a může být použit popis platby Administrativní seminár.
  V případě, že jste podezřelý e mail obdrželi, neprodleně kontaktujte naši telefonní linku internetového bankovnictví +420 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.
  Komerční banka

Novinky v přímém bankovnictví