Komerční banka, a. s.

MojeBanka Business


Návody a užitečné informace

Náš tip

Chcete se okamžitě dozvědět o každém použití platební karty k Vašemu účtu?

Nastavte si zasílání SMS zpráv o každém použití platební karty. Můžete tak včas předejít jejímu případnému zneužití. V nabídce Nastavení oznámení/Oznámení o operacích kartou si zvolte požadovanou platební kartu. O každé ověřené transakci platební kartou Vás okamžitě budeme informovat prostřednictvím SMS zprávy.

Probíhá stažení a inicializace podepisovací součásti. Čekejte prosím…

Důležité informace

  21. 6. 2017
  Vážení klienti,
  aktuálně jsme zaznamenali podvodné emaily, jejichž cílem je zavirovat váš počítač.
  Podvodný email se tváří, že je odeslán z emailové adresy KB: mojebanka@kb.cz, v předmětu zprávy je uveden text: Informace o platbě(SWIFT).
  Namísto slibovaných podrobností, soubor v příloze obsahuje počítačový virus (malware), který se po spuštění nainstaluje do vašeho počítače.

  Důrazně vás varujeme před otevíráním tohoto emailu a přílohy.
  V příloze je 550kB soubor SWIFT.JAR obsahující škodlivý kód, který některé antiviry detekují jako trojského koně Java/Kryptik.FF.


  Text podvodného emailu:
  Předmět: Informace o platbě(SWIFT)
  Od: Komerční banka [mailto:mojebanka@kb.cz]

  Pozdravy,

  Platba probíhá prostřednictvím naší banky.
  Podrobnosti jsou připojeny

  Headquarters
  Na Příkopě 33, 114 07 Praha 1
  P.O. BOX 839,
  Česká Republika
  Company ID: 45317054
  VAT reg. no.: CZ699001182
  Data box ID: 4ktes4w


  V případě, že jste výše uvedený email obdrželi nebo se setkali s jakýmkoli jiným podezřelým emailem a otevřeli jej, případně otevřeli přílohu v něm obsaženou, neprodleně kontaktuje naši Klientskou linku internetového bankovnictví 955 551 552.  Proti podobným útokům vám doporučujeme a používat nástroj na ochranu Vašeho PC Trusteer Rapport.  Komerční banka
  15. 6. 2017
  Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat o navrhovaných změnách, které vstoupí v účinnost dne 15. 7. 2017 v Technických podmínkách služeb přímého bankovnictví.
  V těchto Podmínkách dochází k úpravě verzí podporovaných prohlížečů, byla doplněna informace o autorizaci otiskem prstu pro Mobilní banku a Mobilní banku Business a dochází ke zjednodušení technických požadavků aplikace Profibanka.
  Komerční banka
  2. 6. 2017
  Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat o navrhovaných změnách, které vstoupí v účinnost dne 1. 7. 2017 v Technických podmínkách služeb přímého bankovnictví.
  V těchto Podmínkách dochází k odstranění informací o rušené Expresní lince Plus, aktualizaci verzí prohlížečů a odstranění podpory operačního systému Microsoft Windows Vista.
  Komerční banka
  3. 5. 2017
  Vážení klienti,
  v současné době pozorujeme zvýšený výskyt podvodných e-mailů. Útočník vystupuje jménem ředitele společnosti a kontaktuje pracovníka firmy, který má přístup k firemním financím a oprávnění provádět bankovní převody. Nejprve se dotáže na stav účtu a pak předá pokyn k urgentnímu proplacení částky do zahraničí. Na závěr se ujistí o výsledku zpracování. V e-mailu je použita nekorektní čeština a může být použit popis platby Administrativní seminár.
  V případě, že jste podezřelý e mail obdrželi, neprodleně kontaktujte naši telefonní linku internetového bankovnictví +420 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.
  Komerční banka
  25. 3. 2017
  Vážení klienti,
  děkujeme vám za trpělivost při nasazování nové verze. Internetové bankovnictví MojeBanka je nyní plně dostupné.
  Těšit se můžete například na zrychlení převodu mezi účty v Komerční bance a další vylepšení internetového bankovnictví.
  Věříme, že se Vám budou novinky líbit, a děkujeme za pochopení.
  Komerční banka
  24. 2. 2017
  Vážení klienti,
  dovolujeme si Vás informovat o navrhovaných změnách, které vstoupí v účinnost dne 25. 3. 2017 v Technických podmínkách služeb přímého bankovnictví.
  Komerční banka

Novinky v přímém bankovnictví